Startowa Spotkania Spotkania 2013/2014 Zapraszamy do udziału w XI Ogólnopolskim Spotkaniu Studentów Niepełnosprawnych

Zapraszamy do udziału w XI Ogólnopolskim Spotkaniu Studentów Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo,
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Spotkaniu Studentów Niepełnosprawnych, które odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2014 r. w Krakowie.
Konferencja odbywa się pod przewodnictwem Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych AGH, a współorganizatorami są Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych dwóch krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego. Wspierać nas będą Pełnomocnicy Rektorów ds. Osób Niepełnosprawnych poszczególnych uczelni oraz Fundacja Studentów i Absolwentów AGH „Academica”.

Pliki do pobrania:
2014-OSSN-Karta-zgloszeniowa.doc
2014-OSSN-List-przewodni.pdf
2014-OSSN-Ulotka.pdf

Temat tegorocznego Spotkania to „Niepełnosprawność poza granicami”. Celem konferencji jest wieloaspektowe spojrzenie na problematykę osób niepełnosprawnych za granicą. Przewidziane są dwa główne bloki tematyczne konferencji:
1. Niepełnosprawni na świecie – panel poświęcony zagadnieniom dotyczącym jakości życia w innych krajach, dostępności dla osób niepełnosprawnych różnych obszarów życia społecznego, takich jak kultura czy edukacja oraz postrzeganiu osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.
2. Niepełnosprawni w świecie – panel poświęcony zagadnieniom związanym z podróżowaniem osób niepełnosprawnych i możliwościach wyjazdów zagranicznych (również w ramach programów wymian studenckich).
Podczas konferencji swoje wystąpienia wygłoszą zaproszeni przez organizatorów goście, którzy związani są z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Po każdym wystąpieniu przewidziany jest czas na pytania i dyskusję. Po konferencji zaplanowano zwiedzanie Krakowa i wieczorną rozrywkę, mającą na celu integrację uczestników.
Wierzymy, że Spotkanie to będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania współpracy między przedstawicielami uczelni z całego kraju, a także inspiracją do podjęcia działań na rzecz niwelowania barier społecznych pomiędzy osobami pełnosprawnymi a środowiskiem osób niepełnosprawnych. Dlatego zachęcamy do udziału w Spotkaniu również przedstawicieli organizacji studenckich zainteresowanych budowaniem świadomości na temat różnych wymiarów niepełnosprawności.
Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń, płatności oraz ważnych terminów znajdziecie Państwo w ulotce konferencyjnej oraz na stronie www.zsn.agh.edu.pl/zsn/ossn. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Liczymy na przyjęcie zaproszenia do udziału w Spotkaniu.
Olga Francuz
Koordynator XI OSSN