Startowa Spotkania Spotkania 2013/2014 Casting dla studentów z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności

Casting dla studentów z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności

Casting dla studentów z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie poszukuje chętnych osób (mężczyzn) z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności do zagrania ról epizodycznych w spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego w reżyserii Radosława Rychcika. „Balladyna” w rzeszowskim Teatrze będzie spektaklem jubileuszowym – premierą tej realizacji uczcimy jubileusz 70-lecia istnienia Teatru. „Balladyna” odbywać się będzie w realiach I wojny światowej i poza historią, którą znamy z dramatu Słowackiego, opowiadać będzie m.in. historię żołnierzy, którzy walczyli w okopach I wojny światowej i muszą poradzić sobie z traumą stresu pourazowego i bólem fantomowym. Dlatego do udziału w przedstawieniu zapraszamy mężczyzn dotkniętych kalectwem utraty kończyn bądź innego rodzaju niepełnosprawnością.

Osoby, które zagrałyby w spektaklu otrzymają wynagrodzenie za przygotowanie roli, a także każdorazowo honorarium za zagrany spektakl. Spotkanie z reżyserem odbędzie się 10 września 2014 r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, ul. Sokoła 7,  o godz. 11:00.
Szczegółowe informacje pod nr telefonu:
Izabela Dudek
Asystent Dyrektora, Koordynator pracy artystycznej