Startowa Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych

Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych

dr Iwona Tabaczek-Bejster

Adiunkt na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego (Katedra Ratownictwa Medycznego), wcześniej w Zakładzie Sportów Wodnych i Zimowych WWF UR, trener pływania kl. I, instruktor WOPR, żeglarz jachtowy, instruktor kajakarstwa, instruktor narciarstwa, członek zarządu Rzeszowskiego WOPR, członek Rady Naukowej przy Zarządzie Głównym WOPR w Warszawie. Z pływaniem i ratownictwem wodnym związana jest od lat, jako zawodniczka, następnie jako szkoleniowiec i działacz.

Jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych, dotyczących tematyki działalności wodnych służb ratowniczych na świecie i w Polsce, WOPR oraz zagadnień sportów pływackich w Polsce, w tym monografii pt. „Organizacje zajmujące się ratownictwem wodnym na ziemiach polskich (do 1969 r.)”, „Działalność Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 1962-1989”, ”Rozwój sportu ratowniczego w Polsce w latach 1967-2012” oraz współautorką podręcznika akademickiego „Ratownictwo wodne – wybrane zagadnienia”.

Od 2009 r. pracuje ze  studentami niepełnosprawnymi, a od 2011 r. pełni funkcję pełnomocnika Rektora ds. osób niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

2013kajaki 10.jpg